FAQ

 • Akej vekovej kategórii je hra určená?

  ChemPlay je vhodná pre všetky vekové kategórie. Odporúčame ju tým, ktorí chcú hravou formou vstúpiť do sveta chémie a zvládnuť jej základy, ale aj tým, ktorí sa už s chémiou stretli, chcú ju pochopiť alebo sa v nej precvičiť a zdokonaliť. Úroveň „Začiatočník“ si s chuťou zahrali 9-ročné deti, „Pokročilý“ variant si užili žiaci, dospelí aj penzisti. Najvyššia úroveň "Expert" je súťažná forma hry určená nadšencom chémie, ktorí majú chuť svoje znalosti, rýchlosť reakcií a súťaživosť konfrontovať so svojimi rovesníkmi.

 • Sú k hraniu hry potrebné vedomosti z chémie?

  V úrovni „Začiatočník“ hra nevyžaduje žiadne vedomosti z chémie. Po preštudovaní vzdelávacej príručky „Ako na zlúčeniny“, ktorá je súčasťou základného balenia hry sa „Začiatočník“ dokáže posunúť do kategórie „Pokročilý“. Pri dostatočnom tréningu sa prepracuje medzi „Expertov“.

 • Bola hra testovaná aj v reálnych podmienkach vyučovania?

  Áno. Pri dolaďovaní pravidiel testovalo hru viac ako 200 detí v rámci riadneho vyučovania v bratislavských základných školách a osemročných gymnáziách.

 • Ako dlho trvá jedna hra?

  Vo vyučovacom procese sa v priebehu testovania na školách osvedčila jedna vyučovacia hodina. Po osvojení si pravidiel hry a pri opakovanom hraní sa reakcie detí zrýchlili, viac sa venovali stratégii, viac premýšľali a z hry mali ešte väčšiu radosť. V domácom prostredí hra pre Pokročilých trvá asi 40 min. U Začiatočníkov je potrebné brať ohľad na ich vek a schopnosť koncentrácie, odporúčame 30 min.

 • Aké boli reakcie učiteľov počas testovania hry na školách?

  Reakcie sú jednoznačne pozitívne. Učitelia oceňujú možnosť postupného zvyšovania náročnosti hry, spätnú väzbu, aktivitu detí na hodine a otvorenú komunikáciu detí a učiteľa. Vďaka hre vedeli rýchlo zistiť, do akej hĺbky má ktorý žiak učivo zvládnuté. „Super nápad“, „naozaj zaujímavé“, „môžem si hárky nechať, aby sme sa na ďalšej hodine mohli k postupu detí vrátiť?" a „kde sa dá hra kúpiť?“ sú len niektoré z reakcií učiteľov.

 • Budú mať školy zvýhodnenú cenu objednávok?

  Áno. Vzdelávacím inštitúciám chceme vychádzať v ústrety. Po skončení platnosti uvádzacej ceny budú školy, občianske a záujmové združenia, ktoré sa venujú voľnočasovými aktivitami detí a mládeže naďalej zvýhodnené 10% zľavou pri každej objednávke.

 • Čo znamená "Možnosť rozšírenia základnej sady"?

  V základnom krabicovom balení sa s jedným obojstranným hracím plánom nachádza kompletné príslušenstvo pre 6 hráčov. Aby si škola mohla zakúpiť optimálny počet hier a neplatila zbytočné výdavky za viacero základných krabicových balení, je tu možnosť rozšírenia hry. Krabica hry je navrhnutá tak, aby sa do nej vmestili 4 hracie plány s kompletným príslušenstvom. Podľa počtu žiakov sa učiteľ môže pri objednávke rozhodnúť pre optimálnu veľkosť balenia, teda aký počet hracích plánov potrebuje. Tým ušetrí značné finančné prostriedky.

 • Na webe je možnosť urobiť PREDOBJEDNÁVKU. Čo to znamená a kedy dostanem hru do rúk?

  Hra je už hotová, projekt sa rozbieha. Snažíme sa získať dostatok sponzorských darov na financovanie prvej výroby. Po vyplnení predobjednávkového formulára a odoslaním predobjednávky sa zaväzujete k budúcej kúpe hry po jej výrobe v predpokladanom termíne (september 2015). Vaše predobjednávky nám výrazne uľahčujú komunikáciu s potenciálnymi sponzormi, pretože vidia reálny záujem o hru.